Сьогодні

“Таврійський ярмарок” на сьогоднішній день найбільша виставка-ярмарок Херсонської області, яка не має собі рівних як за рівнем представленості різних галузей, так і за кількістю учасників і відвідувачів.

Перша виставка «Таврійський ярмарок» проходила в 2000 році під гаслом «Купуємо українське – підтрімуємо державу». Виставка була підтримана Кабінетом Міністрів України, величезну допомогу в підготовці та проведенні виставки надали Комітет з підтримки і розвитку підприємництва, торгово-промислові палати України, проекти: ACDI / VOCA, «Нью-Бізнес», Українська освітня програма ринкових реформ. Виставку урочисто відкрив почесний Президент фестивалю «Таврійські ігри» Микола Баграєв. У виставці взяло участь 101 підприємство з 14 областей України. Виставку відвідало більше 80 000 чоловік, було укладено понад 300 договорів і довгострокових контрактів.

Під час ІІ Міжнародної виставки-ярмарки «Таврійській ярмарок» по егідою корпорації Укрвинпром проходив «Перший Таврійський міжнародний дегустаційний конкурс вин, шампанського і коньяків», на якому 12 кращих виноробних підприємств України надали 72 зразка винної продукції, щоб завоювати золоті, срібні та бронзові медалі . Гостей виставки пригощали своїми вишуканими стравами учасники кулінарного конкурсу «Кращий кулінар кондитер», проведеного за підтримки ТМ Мірошник. У виставці взяли участь 138 підприємств з 19 областей України, а також представники Росії, Ізраїлю, Америки, Молдови, Білорусії.

Проведення III Міжнародної виставки-ярмарки «Таврійський ярмарок» підтвердило, що ця виставка стала вже традиційною, необхідної і являє собою невід’ємну частину іміджу не тільки Таврійського краю, але всього південного регіону України. Учасникам і почесним гостям виставки була запропонована не тільки насичена ділова програма, а й дуже оригінальна розважальна, крім традиційного відвідування музичної феєрії «Таврійських ігор», була проведена екскурсія по угіддях винзаводу «Каменський». Гості побачили винні підвали Князя Трубецького, які зберігають неповторний шарм пишноти княжого замку. Яскравою подією в рамках «Таврійського ярмарок» стало відвідування його торговим аташе Республіки Польща в Україні Лехом Дземашкевічем. Були проведені круглі столи на теми, за участю вітчизняних товаровиробників і польських бізнесменів.

У IV Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійській ярмарок» взяли участь 107 підприємств з 17 областей України.

У VI Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійській ярмарок» взяли участь 93 підприємства з 15 областей України. В рамках виставки відбувся бізнес – форум за участю мерів міст України. В даному заході крім 14 присутніх мерів міст з 6 областей України взяли участь представники міської ради Нової Каховки, Союзу товаровиробників і підприємців, також керівники провідних підприємств Херсонської області. В процесі роботи бізнес-форуму розглядалися питання розвитку міжрегіональних зв’язків, були розглянуті інвестиційні проекти, укладений ряд договорів, підписаний меморандум про розвиток виставкової та туристичної галузей Херсонської області.

У VII Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійській ярмарок» взяли участь 86 учасників з 18 областей України. Під час роботи виставки відбувся міжнародний семінар «Зелений туризм – перспективи розвитку в Україні». У роботі цього семінару взяли участь керівники пансіонатів і санаторіїв Херсонської області, Західної України, Польщі, Молдавії. За підсумками проведених переговорів було прийнято рішення про створення мережі агентств і офісів по розвитку «Зеленого туризму» в Україні.

У VIII Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійській ярмарок» взяли участь 127 учасників з 14 областей України. В рамках проведення виставки відбулося 4 всеукраїнських форуму за участю промисловців і підприємців України, на розгляд делегацій було представлено ряд інвестиційних проектів Херсонської області. Було проведено міжнародний семінар для провідних виробників сільськогосподарської продукції «Промислове органічне землеробство в Україні та за кордоном».

У ІХ Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійській ярмарок» взяли участь 93 учасники з 16 областей України. Під час роботи виставки відбувся міжнародний семінар «Підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку через впровадження енергоефективних технологій в регіонах». У роботі цього семінару взяли участь керівники підприємств представляють енергозберігаючі та енергоефективні технології, керівники комунальних господарств, керівники адміністрації міст і районів України.

У Х ювілейній Міжнародній виставці «Таврійський ярмарок» взяли участь 86 учасників з 11 областей України та чотирьох країн (Словенія, Польща, Німеччина, Латвія). В рамках роботи виставки було проведено ІІ Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти» за підтримки проекту LINC (USAID) за участю іноземних та вітчизняних інвесторів, були презентовані інвестиційні проекти Херсонської області. Була проведена конференція спільно з німецьким проектом GTZ «Енергозбереження – технології та досвід впровадження в Україні»

В ХІ Міжнародній виставці «Таврійський ярмарок» як і в двох попередніх були запропоновані ексклюзивні умови для товаровиробників. У роботі виставки взяли участь 87 учасників з 8 областей України (Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Київська, Житомирська, Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська). Іноземні учасники були представлені 11 підприємствами (США – 1, Франція – 1, Великобританія – 1, Польща – 1, Німеччина – 2, КНР – 1, Туреччина – 1, Грузія – 3). Основні розділи виставки: продукти харчування, промисловість, будівельна індустрія, агропромисловий комплекс, фінанси і інвестиції. В рамках роботи виставки було проведено Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти». В роботі інвестиційному форумі взяли участь 326 фахівців – керівники районних державних організацій, керівники українських компаній, банків і організацій, представники Херсонської обласної державної адміністрації, представники засобів масової інформації, представники іноземних організацій і підприємств, представники іноземних дипломатичних організацій, проектів, фондів і адміністративно-територіальних одиниць іноземних держав. Одним із заходів форуму була конференція «Регіональне планування та інвестиції – перші кроки в Україні». Учасниками конференції були представники обласних державних адміністрацій України, начальники управлінь економіки виконавчих комітетів з 7 областей України і фахівці проекту ЛІНК. Конференція проводилась за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність».

У ХІІ Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійський ярмарок» взяли участь 97 учасників з 14 областей України. Іноземні учасники були представлені 9 компаніями (США – 2, Словаччина – 1, Польща – 1, Угорщина – 1, Австрія – 1, Грузія – 3). Підприємства, організації, установи Херсонської області різних форм власності презентували передові технології і високоякісну продукцію промислової і продуктової груп власного виробництва. Пріоритетні напрямки розвитку промисловості в області представили ТОВ «Автомобільний завод «АнтоРус», ТОВ «Будмайстер , ТОВ «Завод будівельних матеріалів №1», ТОВ «ПетроНик», ВАТ «Каховський експериментальний механічний завод», ТОВ «Завод пластмас», ПАТ «Бериславський машинобудівний завод», ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод», ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», ЗАТ «Акумуляторний завод «Сада». На виставковому заході сільгоспвиробники області реалізовували свою продукцію за цінами виробника, а саме: овочі та фрукти, борошно, хлібобулочні та макаронні вироби, соняшникову олію, крупи, м’ясні вироби та інше. Традиційно для ярмаркових заходів проводилися дегустації коньяків, вина, ковбасних виробів, хлібобулочних і кондитерських виробів, майонезів, кетчупів, сирів, яблук, консервованої продукції і т.п.

ХІІІ Міжнародна виставка-ярмарок «Таврійський ярмарок» налічувала 164 суб’єкта господарювання різних форм власності як Херсонської області, так і інших регіонів України та держав. Крім товаровиробників Херсонської області, в роботі виставки взяли участь підприємства з 13 областей України (Житомирська, Миколаївська, Харківська, Кіровоградська, Донецька, Київська, Івано-Франківська, Львівська, Сумська, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Полтавська), які реалізовували промислові і сільськогосподарські товари, товари легкої промисловості, сувенірну продукцію, продукти харчування та іншу продукцію. В рамках виставки, за сприяння міжнародного концерну «Pipelife International GmbH» – світового виробника полімерних труб, було проведено технічний семінар і презентація плоских труб крапельного зрошення виробництва «Pipelife Turkey – Arili Plastik Sanayi AS» для провідних фермерських господарств Херсонської області. В рамках виставки відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток». У роботі інвестиційного Форуму взяли участь понад 300 осіб з 26 країн світу, в тому числі Австрії, Аргентини, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Королівства Великобританії, Греції, Грузії, Індії, Китайської народної республіки, Королівства Саудівської Аравії, Латвії, Литви, Молдови, Німеччини, Південноафриканської Республіки, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Чехії, Франції, Швейцарії, Естонії. Серед учасників Форуму – представники зарубіжних компаній: «Альфа груп» (Росія), BETEN International (Франція), «Agromas» (Литва), Aida Investment Consulting (Shanghai) Co. Ltd (Китай), BASF (Німеччина), «Дунапак -Таврія» (Австрія), «Органіка Технолоджі» (Німеччина), Компанія «Шанті», Global Energy FZE (Великобританія), «Еммануїл фарм» (США), «Корона Агро »(Болгарія), Prime Trade, sro. (Чехія), а також понад 50 українських бізнес-компаній.

У ХІV Міжнародній виставці-ярмарку «Таврійський ярмарок» взяли участь 148 учасників з 17 областей України. Під час роботи виставки в місті Нова Каховка пройшов VII Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: екологічні інвестиції, співробітництво, економічний розвиток», головною ідеєю якого стала презентація Херсонщини як «території здоров’я». В цьому році в роботі Форуму взяли участь понад 320 осіб. Серед них – представники ділових і бізнесових кіл, інвестиційних компаній і фондів, дипломатичних установ та торговельно-економічних місій, керівники адміністративно-територіальних одиниць і міжнародних організацій Росії, Румунії, Словацької Республіки, Киргизії, Польщі, Австрії, Литви, Грузії, Туреччини, Кенії, Чеської Республіки, Української Республіки, Греції. Серед зарубіжних компаній-учасників Форуму: BETEN International (Франція), «Еммануїл фарм», «АтлантікФармз Південь», «Nelsonirrigation Corporation» (США), «ARVI» (Литва), «статі», «Атріум», «Октавіа», «Еко -Карпати» (Польща), «Євро-трейдинг» (Австрія), а також понад 60 українських бізнес-компаній.

У ХV ювілейної Міжнародної виставці-ярмарку «Таврійський ярмарок» взяли участь 126 учасників з 14 областей України. У дні проведення виставкового заходу традиційно проходив Таврійський інвестиційний туристичний форум – головне туристичний захід Півдня України. Мета проведення Таврійського туристичного форуму місті Нова Каховка – активізація розвитку зовнішнього і внутрішнього в’їзного туризму в Таврійському регіоні, залучення інвесторів у найбільш перспективні проекти туристичної інфраструктури, презентація туристичних об’єктів і маршрутів Херсонщини численним гостям та учасникам Форуму. Під час проведення форуму стартував перший фестиваль активного туризму Tavria Fest в рамках інформаційно-ознайомчого туру по туристичним об’єктам Херсонської області і зокрема Таврійського регіону. Всі учасники та гості Таврійського туристичного форуму та фестивалю відвідали ювілейну виставку-ярмарок Таврійський ярмарок, де змогли ознайомиться, продегустувати та придбати продукцію і товари вітчизняних товаровиробників.